Založ si blog

Sám na ťahu

V uplynulých týždňoch ma zaujala vo vysielaní TA3 nová relácia s moderátorom B. Kráľom: Kráľ na ťahu. Horúce témy s dvomi zástupcami koalície a opozície. Včerajšia relácia však bola výnimočná. Chýbali v nej zástupcovia druhej strany –  opozície, ktorí mu na poslednú chvíľu účasť odriekli. Rovnako chýbal aj opozičný divácky komparz. Opozíciu v štúdiu zastupovali iba prázdne stoličky. Na fiktívnej šachovnici tak figuroval opustený kráľ sám. Sám proti koalícii, ktorú včera zastupoval minister životného prostredia Tomáš Taraba a jeho koaličný partner Roman Michelko.

Kráľ sa so svojou osamelosťou vysporiadal po svojom: Svojich hostí, ktorí sa snažili reagovať na jeho otázky, jednoducho nepustil k slovu, neustále ich prerušoval, chytal za slová, chrlil nové a úplne bezpredmetné otázky, na ktoré ich pritom vôbec nenechal odpovedať. Robil všetko preto, aby divák stratil prehľad, o čom jeho hostia hovoria. Pre diváka, ktorý sledoval program, pretože si chcel vypočuť politikov, to bolo naozaj poriadne utrpenie: Vypočuť si, čo hovorí politik pri takomto moderátorovi bolo totiž pomaly nemožné. Pán moderátor skrátka včera lámal v skoku do reči takpovediac všetky rekordy.

Pozriem si túto reláciu ešte raz – nabudúce. Bude určite zaujímavé, ako bude tento pán moderátor na ťahu sám so sebou. Pochybujem totiž, že sa ešte nájde niekto, kto prijme jeho pozvanie.

Soňa Svoráková: Utrpenie pozerať aj počúvať

17.03.2024

Tak sa nám tu vraj chystá „únos“ verejnoprávnej RTVS. Akoby sme nejakú verejnoprávnu RTVS doteraz mali. Totiž, prinajmenšom za posledné štyri roky by som túto inštitúciu označila za všeličo len nie za verejnoprávnu. Ak vezmeme napríklad spravodajstvo, od prvého dňa, ako sa dostal k moci Igor Matovič, bolo pre diváka nemožné vypočuť si v našich [...]

Medveď

V košickej zoo sa Xene narodilo medvieďa Ares

19.04.2024 13:08

Jeho genetická hodnota je mimoriadne cenná pre európsky záchranný program.

izrael, palestína, západný breh jordánu, evakuácia, amona

EÚ po prvý raz uvalila sankcie na izraelských osadníkov pre útoky na Palestínčanov

19.04.2024 13:07, aktualizované: 13:20

Palestínčania chcú, aby Západný breh bol súčasťou ich budúceho štátu.

Rudolf Huliak

SaS podá návrh na odvolanie Huliaka z postu predsedu výboru

19.04.2024 13:00

Hlina tvrdí, že podnet bude musieť byť zaradený na rokovanie a musí byť o ňom rozprava.

Čierny kašeľ / Pertussis /

Čierny kašeľ v Bratislavskom kraji: Hygienici evidujú 74 prípadov ochorenia

19.04.2024 12:21

Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť bola zistená vo vekovej skupine nularočných osôb.

aston

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 3905x
Priemerná čítanosť článkov: 1953x

Autor blogu

Kategórie