Založ si blog

Sám na ťahu

V uplynulých týždňoch ma zaujala vo vysielaní TA3 nová relácia s moderátorom B. Kráľom: Kráľ na ťahu. Horúce témy s dvomi zástupcami koalície a opozície. Včerajšia relácia však bola výnimočná. Chýbali v nej zástupcovia druhej strany –  opozície, ktorí mu na poslednú chvíľu účasť odriekli. Rovnako chýbal aj opozičný divácky komparz. Opozíciu v štúdiu zastupovali iba prázdne stoličky. Na fiktívnej šachovnici tak figuroval opustený kráľ sám. Sám proti koalícii, ktorú včera zastupoval minister životného prostredia Tomáš Taraba a jeho koaličný partner Roman Michelko.

Kráľ sa so svojou osamelosťou vysporiadal po svojom: Svojich hostí, ktorí sa snažili reagovať na jeho otázky, jednoducho nepustil k slovu, neustále ich prerušoval, chytal za slová, chrlil nové a úplne bezpredmetné otázky, na ktoré ich pritom vôbec nenechal odpovedať. Robil všetko preto, aby divák stratil prehľad, o čom jeho hostia hovoria. Pre diváka, ktorý sledoval program, pretože si chcel vypočuť politikov, to bolo naozaj poriadne utrpenie: Vypočuť si, čo hovorí politik pri takomto moderátorovi bolo totiž pomaly nemožné. Pán moderátor skrátka včera lámal v skoku do reči takpovediac všetky rekordy.

Pozriem si túto reláciu ešte raz – nabudúce. Bude určite zaujímavé, ako bude tento pán moderátor na ťahu sám so sebou. Pochybujem totiž, že sa ešte nájde niekto, kto prijme jeho pozvanie.

Soňa Svoráková: Utrpenie pozerať aj počúvať

17.03.2024

Tak sa nám tu vraj chystá „únos“ verejnoprávnej RTVS. Akoby sme nejakú verejnoprávnu RTVS doteraz mali. Totiž, prinajmenšom za posledné štyri roky by som túto inštitúciu označila za všeličo len nie za verejnoprávnu. Ak vezmeme napríklad spravodajstvo, od prvého dňa, ako sa dostal k moci Igor Matovič, bolo pre diváka nemožné vypočuť si v našich [...]

Kongo

Viac ako 80 ľudí zahynulo pri potopení lode na rieke v Kongu

12.06.2024 17:01

Častou príčinou podobných nehôd v Kongu býva preťaženie plavidla.

Kosovo, vojaci, kosovská armáda, Priština

Kosovo si pripomína 25. výročie svojho oslobodenia, keď sa srbské sily stiahli po bombardovaní NATO

12.06.2024 16:35

Pri srbských represiách zomrelo približne 13-tisíc ľudí, väčšinou etnických Albáncov. Zhruba 1 600 ľudí je naďalej nezvestných.

Petr Pavel / Zuzana Čaputová /

Pavel prijal v Prahe Čaputovú, bola to jej posledná zahraničná cesta. Prezradila, čo chce robiť po skončení mandátu

12.06.2024 16:29

Pavel Čaputovej udelí najvyššie české štátne vyznamenanie Rad Bieleho leva.

kalinák

PS a KDH kritizujú časti „lex atentát“, Matovič hovorí o odmene pre Fica za štátne peniaze

12.06.2024 16:21, aktualizované: 16:45

Zákaz zhromaždení by mohol platiť v okruhu 50 metrov od sídla prezidenta či vlády, v prípade Ústavného súdu by to malo byť 100 metrov.

aston

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 4096x
Priemerná čítanosť článkov: 2048x

Autor blogu

Kategórie